Başarı Yem San. ve Tic. A.Ş

Başarı Yem San. ve Tic. A.Ş

Başarı Yem San. ve Tic. A.Ş

Başarı Yem San. ve Tic. A.Ş. 2008 yılı Haziran ayında, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanlar için karma yem üretimi ve pazarlaması yapmak üzere İzmir’de kuruldu. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri için sadece Entansif (Yoğun) ve Eksantif (Aile İşletmesi) yemler üretimi, kanatlı hayvan yetiştiricileri için sadece Eksantif yemler üretimi için planlanmıştır.

Sektörün Batı Anadolu bölgesine uygun üretim yapan firmamız, bölgedeki üreticilerden gelen istekleri değerlendirerek metabolik enerji ve protein farklılaştırması ile “Butik” anlayışa uygun dört değişik Sığır Süt yemini piyasaya sürmüştür.

Kuru dönem (süt alınamayan) yemi olarak da Düve yemi ve Gebe Sığır yemleri ürün yelpazesine dahil edilmiştir.

Sığır Besi yemleri de; Besi yemi ve Besi Bitirme yemleri olarak çeşitlendirilmiş ve bölge yetiştiricilerinin istek ve ihtiyaçları karşılanmıştır.

Küçükbaş hayvan yemleri iki grupta yapılmaktadır. Kuzu-koyun ve Keçi-Çepiç yemleri diye adlandırılan bu yemler büyütme, yetiştirme ve süt yemleri olarak alt gruplara ayrılmaktadır. Tarım Bakanlığı’ndan onaylı Keçi Süt yemi ve Çepiç yemi üretimi ilk olarak Başarı Yem A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiş ve yetiştiricilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Ayrıca 2012 yılı Nisan ayında HACCP/ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) belgelerinin alınması işlemleri başlatılmıştır.

Başarı Yem